UWIERZ W SWOJĄ SIŁĘ
I MOŻLIWOŚĆ ZMIANY NA LEPSZE!

Małgorzata Sokołowska – radca prawy i Ewelina Jurga – adwokat i mediator, prowadzące na Facebooku fanpage Prawo rodzinne bez tajemnic, połączyły siły z Joanną Bogielczyk – coachem i trenerem rozwoju osobistego, aby zrealizować projekt: UWIERZ W SWOJĄ SIŁĘ I MOŻLIWOŚĆ ZMIANY NA LEPSZE!

Pobierz e-booka!

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu miasta Poznania, w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe 2020, pod patronatem Wielkopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem”.

Konkurs miał na celu wsparcie osób, które borykają się z decyzjami dotyczącymi zmiany swojej sytuacji życiowej. Może tutaj chodzić o rozwód bądź poukładanie życia po rozstaniu w nieformalnym związku. Ktoś inny być może musiał zawalczyć o opiekę nad dziećmi lub o zabezpieczenie potrzeb materialnych rodziny, albo od lat żyje w toksycznym związku i zupełnie nie wie, jak ma wyjść z takiej sytuacji.

Podejmowanie trudnych życiowych decyzji stało się tym cięższe w niezwykle niepewnym czasie, jakim jest walka z pandemią. Wszyscy zostaliśmy zmuszeni nauczyć się funkcjonować w nowym świecie z licznymi ograniczeniami, nakazami i zakazami, które tak wiele osób zatrzymują w domach z ich rodzinami. Niestety dla wielu z nas ten specyficzny czas obnaża albo uwypukla problemy rodzinne, które być może już wcześniej dawały o sobie znać, jednak teraz mogą wydawać się nie do pokonania.

Wiemy, jak trudno jest podjąć życiowe decyzje o zakończeniu relacji, o sformalizowaniu rozstania, o uregulowaniu praw do opieki nad dziećmi, czy zawalczeniu o godne alimenty. Wiele osób boi się zmian, mimo poczucia, że są one konieczne bądź nieuniknione. Często wydaje im się, że są w sytuacji bez wyjścia i tracą wiarę we własne możliwości. Obawiają się długotrwałych batalii sądowych i tego, czy poradzą sobie po rozstaniu albo tego, że podejmując walkę o swoją godność i tak nic nie zyskają, bo zabraknie im sił i argumentów na swoją korzyść albo obronę.

Właśnie dla takich osób powstał ten konkurs, a celem akcji było pokazanie, że warto wierzyć w siebie, walczyć o godność i nie spisywać na straty swojego życia. Zawsze znajdą się wokół ludzie, którzy pomogą, wesprą, wysłuchają i doradzą.

Zapraszamy do przeczytania niezwykłych historii finalistek konkursu.

Każda jest inna.

Każda jest niezwykła.

Zostały napisane z serca, dla wsparcia i inspirowania innych – będących w trakcie życiowych burz, ale też z potrzeby zmierzenia się z niezwykle trudnym etapem życia, z uczuciami i emocjami, które wciąż tkwią gdzieś głęboko w zakamarkach duszy.

Są to prawdziwe historie wspaniałych kobiet, które przeszły piekło przemocy, manipulacji, dramat porzucenia, zawiedzionych nadziei na wymarzony dom i szczęśliwe dzieciństwo, na piękną bajkę, która zamieniła się w koszmar. A jednak znalazły w sobie siłę, uwierzyły, że mają moc zmiany. Odnalazły siebie i to, czego najbardziej potrzebują, co najbardziej cenią – wolność.

Pobierz e-booka!