Uwaga

Na początku chciałabym podkreślić, że udzielam porad prawnych, a nie życiowych.  Nikogo do niczego na namawiam, ani nie podejmuję za nikogo decyzji. Nawet w takich sytuacjach, jak przemoc domowa, każdy musi sam podjąć decyzję o tym, co chce zrobić ze swoim życiem. Ode mnie dowiesz się (tylko i aż) o możliwościach prawnych i konsekwencjach obranej drogi.

Jeżeli nie masz jeszcze sprawy w sądzie, nie musisz przynosić na pierwsze spotkanie żadnych dokumentów czy innych dowodów. Będzie to rozmowa, podczas której ja muszę dowiedzieć się od Ciebie jak najwięcej o Twojej sytuacji i potrzebach.

Nie musisz specjalnie przygotowywać się do tej rozmowy. Wiem o co Cię zapytać i co potrzebuję usłyszeć, aby udzielić Ci porady prawnej z zakresu spraw rodzinnych.

Jeśli jednak to Ty otrzymałaś/otrzymałeś z sądu pozew, wniosek albo zapadło niekorzystne dla Ciebie orzeczenie, wówczas koniecznie przynieś te dokumenty ze sobą. Nie zwlekaj, bo zazwyczaj nie masz dużo czasu na odpowiedź (7-14 dni od doręczenia listu).

Pamiętaj, że skorzystanie z porady prawnej nie zobowiązuje Cię w żaden sposób do zlecenia mi sprawy. Możesz poprzestać na poradzie prawnej. Być może po uzyskaniu pomocy dalej poradzisz sobie sama/sam albo będziesz dalej poszukiwać bardziej odpowiedniego dla Ciebie prawnika.

Jestem zdania, że sprawy rodzinne są tak osobiste, iż niezwykle ważny jest odpowiedni dobór pełnomocnika, aby móc dobrze współpracować i wygrywać.

Na spotkanie umówisz się przez kalendarz na naszym fanpage

Facebook