Konsultacje prawne

Na początku chciałabym jednoznacznie podkreślić, że udzielam porad prawnych, a nie życiowych. Do  niczego Cię na namawiam, ani nie podejmę za Ciebie finalnych decyzji. Nawet, jeśli doświadczasz takich sytuacji, jak przemoc domowa, musisz sama / sam podjąć decyzję o tym, co chcesz zrobić ze swoim życiem. Ode mnie dowiesz się (tylko i aż) o możliwościach prawnych i konsekwencjach obranej drogi.

Jak możesz przygotować się do pierwszej rozmowy ze mną:

  • Jeżeli nie masz jeszcze sprawy w sądzie, nie musisz przynosić na pierwsze spotkanie żadnych dokumentów czy innych dowodów. Będzie to rozmowa, podczas której ja muszę dowiedzieć się od Ciebie jak najwięcej o Twojej sytuacji i potrzebach.
  • Nie musisz specjalnie przygotowywać się do tej rozmowy. Wiem o co Cię zapytać i co potrzebuję usłyszeć, aby udzielić Ci porady prawnej z zakresu spraw rodzinnych.
  • Jeśli jednak to Ty otrzymałaś / otrzymałeś z sądu pozew, wniosek albo zapadło niekorzystne dla Ciebie orzeczenie, wówczas koniecznie przynieś ze sobą całą dokumentację. Nie zwlekaj, bo zazwyczaj nie masz dużo czasu na odpowiedź (7-14 dni od doręczenia listu).
  • Pamiętaj, że skorzystanie z porady prawnej nie zobowiązuje Cię w żaden sposób do zlecenia mi sprawy. Możesz poprzestać na poradzie prawnej. 

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, skontaktuj się ze mną telefonicznie lub wypełnij formularz kontaktowy. 

Na spotkanie umówisz się przez kalendarz na naszym fanpage

Facebook