Działalność społeczna

Oprócz porad prawnych i prowadzenia spraw sądowych bardzo istotną rolę w moim zawodowy życiu odgrywa działalność społeczna. Parę lat temu związałam się z organizacjami pozarządowymi, m.in. ze Stowarzyszeniem Instytut Zachodni, Wielkopolską Siecią Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem” czy Fundacją Wspierania Kreatywnej Edukacji, Rozwoju i Rewitalizacji „Kreaktywator”. We współpracy z przedstawicielami ww. organizacji miałam okazję uczestniczyć w wielu ciekawych projektach społecznych, w ramach których zdefiniowaliśmy problemy lokalnych społeczności i tworzyliśmy struktury dla różnych ciekawych pomysłów, rodzących się z pasji i potrzeby serca. Przeprowadziłam również wiele godzin szkoleń, nie tylko z zakresu funkcjonowania organizacji, ale również z zakresu spraw cywilnych, rodzinnych i spadkowych, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Jestem również współzałożycielką i wiceprezeską Fundacji Inicjatyw Społecznych „It’s Up to You”.

Od dwóch lat sama również organizuję różne projekty społeczne w ramach tzn. grup nieformalnych, które realizują akcje wpierające osoby w trudnych życiowych sytuacjach związanych z rozstaniem z życiowym partnerem.

W 2020 roku zrealizowałam projekt: _„Uwierz w swoją siłę i możliwość zmiany na lepsze”,_ a jego efektem jest _eBook z historiami_ sześciu wspaniałych kobiet, które przeszły piekło przemocy, manipulacji, dramat porzucenia, zawiedzionych nadziei na wymarzony dom i na szczęśliwe małżeństwo, na piękną bajkę, która zamieniła się w koszmar. A jednak znalazły w sobie siłę, uwierzyły, że mają w sobie niezwykła moc do dokonania życiowej zmiany. Historie te napisane zostały z serca w celu wsparcia i inspirowania innych osób, będących w trakcie życiowych burz, ale też z potrzeby zmierzenia się z niezwykle trudnym etapem życia, z uczuciami i emocjami, które wciąż tkwią gdzieś głęboko w zakamarkach duszy. Ebook jest dostępny bezpłatnie w zakładce: sklep.

W 2021 roku zainicjowałam stworzenie poznańskiej grupy wsparcia dla kobiet, będących w sytuacjach okołorozstaniowych: „_Razem Damy Radę_”. Grupa ta funkcjonuje na Facebooku, jako grupa ukryta, do której dołączyć można wyłącznie poprzez bezpośredni kontakt ze mną, co zapewnia maksimum bezpieczeństwa i rzeczywistego wsparcia. Dziewczyny spotykają się również na żywo, zawierając bliższe relacje i przeżywając wspólnie ważne chwile.

Kontynuacją rozmów podcastowych była bezpłatna konferencja online: „Rozwód oczami dziecka”, zrealizowana we współudziale z wspaniałymi specjalistami, będącymi psychologami, prawnikami, terapeutami, podejmującymi na co dzień tematykę dziecka i jego sytuacji w procesie rozwodowym. Podjęłam w ten sposób próbę dostarczenia rozstającym się rodzicom niezbędnej i fachowej wiedzy z zakresu zarówno prawa, jak i psychologii na temat potrzeb ich dzieci, sposobów odkrywania tych potrzeb oraz możliwych konsekwencji niezaopiekowania się nimi w odpowiednim czasie.

Bezpłatne materiały z konferencji oraz zapis wszystkich rozmów
podcastowych można znaleźć na moim kanale YT.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, skontaktuj się ze mną telefonicznie lub wypełnij formularz kontaktowy.