Małgorzata Sokołowska

radca prawny

Jestem radcą prawnym z 9-letnim doświadczeniem w prowadzeniu własnego biznesu – Kancelarii Prawnej.

Będąc na początku swojej zawodowej drogi, zajmowałam się w dużej mierze obsługą prawną przedsiębiorstw. Było to cenne doświadczenie, które wykorzystuję do dziś, bo jest to również część mojej pracy, jednak skupiając się tylko na sprawach gospodarczych, czegoś mi w mojej pracy brakowało…

Kto zna mnie prywatnie, ten wie, że uwielbiam interakcje z ludźmi. Jestem ciekawa drugiego człowieka, lubię go poznawać i czerpię dużą radość ze wspólnych rozmów. Wiecznie szukam okazji do spotkań rodzinnych i przyjacielskich, które często sama organizuję.

Te moje cechy spowodowały również, że wiele lat temu związałam się zawodowo z organizacjami pozarządowymi, m.in. ze Stowarzyszeniem Instytut Zachodni czy Siecią „Działamy Razem”. We współpracy z nimi miałam okazję uczestniczyć w wielu ciekawych projektach społecznych, w ramach których zdefiniowaliśmy problemy lokalnych społeczności i tworzyliśmy struktury dla różnych ciekawych pomysłów rodzących się z pasji i potrzeby serca. Przeprowadziłam również wiele godzin szkoleń, nie tylko z zakresu funkcjonowania organizacji, ale również z zakresu spraw cywilnych, prawa umów, spraw rodzinnych i spadkowych, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż potrafiłam opowiadać o prawie „ludzkim językiem”.

Od kilku lat zajmuję się również sprawami rodzinnymi. Tematyka spraw, które prowadziłam albo prowadzę, jest bardzo rozbudowana. Oprócz spraw rozwodowych są to sprawy o ponowne uregulowanie kontaktów z dziećmi czy alimentów po rozwodzie albo pomiędzy rozchodzącymi się partnerami, a także o podział majątku czy podwyższenie alimentów dla dorosłych dzieci. Nie jest mi obca tematyka przemocy ekonomicznej i psychicznej. Przejmowałam również sprawy, z których inni prawnicy zrezygnowali albo odpuszczali po kilku latach ich prowadzenia. Mogę się tylko domyślać, dlaczego takie klientki trafiały akurat do mnie…

Odkryłam, że jestem dobra w prowadzeniu spraw, które dotyczą życiowych problemów. Sądzę, że jest tak dlatego, że angażuję się w te sprawy i naprawdę słucham moich klientów.

Tajemnicą mojej pracy z indywidualnymi osobami jest podejście holistyczne. Nie tylko oswajam klienta z meandrami języka prawniczego, wskazując możliwości, jakie dają przepisy, ale również poszukuję rozwiązań zapewniających wsparcie psychologiczne i mediatorskie, często niezbędne do przejścia przez tego rodzaju sprawy. Zdarza mi się odpowiadać na – pozornie błahe – pytania „Jaki kolor sukienki będzie lepszy na rozprawę?” albo „Czy mogę wysłać SMS o takiej treści do męża?” Moimi klientami w większości są kobiety, więc ja – jako jedna z nich – wiem doskonale, jak ważne są te wszystkie „drobnostki”, nazywane przeze mnie komfortem psychicznym. Jeśli więc sprawa tego wymaga, to zapewniam klientce możliwość kontaktu poza standardowymi godzinami. Pomimo ciężkiej materii, jaką są szeroko pojęte sprawy rodzinne, lubię swoją pracę, bo lubię moich klientów.

Prywatnie jestem drugą żoną mojego drugiego męża i razem sprawdzamy się w rodzinie patchworkowej. Nie będę zatem ukrywać, że nasze przeróżne doświadczenia wpływają na to, jakim prawnikiem jestem i jakim chcę być w sprawach rodzinnych. Wierzę w magię mediacji, bo uważam, że zwłaszcza tam, gdzie są dzieci, lepiej mieć relację niż rację.

Jeśli jednak nie jest to możliwe, to potrafię też walczyć w sądzie o moją klientkę/klienta z dużym zaangażowaniem i odwagą, stosując wszelkie dostępne prawnie środki.

Współpracuje z panią adwokat i mediator Eweliną Jarugą, co pozwala nam wspólnie zapewnić kompleksową pomoc w różnych łączących się sprawach, w tym wątkach karnych, w sprawach o naruszeniu dóbr osobistych, odszkodowaniach, windykacji należności, w kwestiach spadkowych czy uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości. Pomagam również organizacjom pozarządowym: fundacjom i stowarzyszeniom.

Fanpage i stronę: „Prawo rodzinne bez tajemnic” prowadzę, aby dostarczać Wam praktycznej wiedzy w sprawach, które dotyczącą szeroko rozumianej rodziny (nie tylko tej definiowanej poprzez małżeństwo, ale również poprzez więzi faktyczne i emocjonalne), czyli zarówno z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, jak i cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem praw słabszych członków rodziny, jak również z tematyki dotyczącej gromadzonych wspólnie majątków, spadków i darowizn.

Ewelina Jurga

adwokat, mediator

Jestem adwokatem. Wykonuję także zawód mediatora. Swoją przygodę z prawem w praktyce zaczęłam stosunkowo późno (jak na „typowego” prawnika), bo dopiero w trakcie trwania aplikacji adwokackiej. Wcześniej pracowałam jako starszy referent w 2 Skrzydle Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, wiążąc swoją przyszłość z karierą w wojsku.

Prywatnie jestem matką dwójki dzieci, w wieku 6 lat i niespełna 2 lat, pozostając w tzw. związku „konkubenckim” (nic strasznego). To w głównej mierze rodzina, którą założyłam, skłoniła mnie ku zmianie swoich zawodowych planów.

Od samego początku swojej kariery zawodowej związana byłam z kancelariami obsługującymi w głównej mierze osoby fizyczne. W trakcie trwania aplikacji adwokackiej zdobyłam cenne doświadczenie i niezbędną praktykę w zakresie spraw rodzinnych, spadkowych, a także i karnych.

W ostatnim czasie zajmowałam się również doskonaleniem umiejętności negocjacji, prowadząc dział ugód w sprawach ubezpieczeniowych i rodzinnych. To jednak sprawy z tego drugiego zakresu stały się wiodącą dziedziną mojej specjalizacji zawodowej.

Swoje doświadczenie w tym zakresie zdobyłam, reprezentując klientów m.in. w sprawach o rozwód, alimenty, uregulowanie kontaktów z dzieckiem, a także w bardzo delikatnych sprawach, jakimi są powództwa w sprawie zmiany płci. Nie są mi „straszne” żadne zagadnienia związane ze sferą życia prywatnego moich klientów. Idąc z duchem czasu, a także zmianą tendencji, którą można zaobserwować w działaniu sądów, skłoniłam się ku temu, aby zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i zostałam mediatorem. Cały czas doskonalę swoje umiejętności zawodowe w tej dziedzinie poprzez udział w certyfikowanych szkoleniach zawodowych.

Cenię sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, jestem osobą otwartą i nigdy nie oceniam ludzi. Nie jestem zwolennikiem zaciętych sporów sądowych, zawsze staram się „łagodzić obyczaje”, niemniej zgodnie z wolą i najlepiej pojętym interesem swoich klientów.

Będąc obecna na fanpage, chciałbym służyć Wam radą i przybliżyć meandry prawniczego świata w aspektach codzienny, zwykłych ludzkich spraw, z którymi przychodzi nam się zmierzyć w życiu. Głownie publikując dla Was w zakresie mojej specjalizacji jaką stanowią sprawy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, sprawy spadkowe, ale także sprawy o rekompensatę za straty moralne – zadośćuczynienie.

Agnieszka Kowalska

menadżer projektów

Wspieram Małgosię Sokołowską w działaniach marketingowych.

Wspólnie kreujemy i planujemy projekty, począwszy od stworzenia od podstaw fanpage’a na Facebooku i Instagramie: „Prawo rodzinne bez tajemnic”, uzupełnionego niniejszą stroną internetową, poprzez cykle e-maili, wysyłkę i obsługę newslettera, przygotowanie sprzedaży e-booka, a także wszelkie plany działań i projekty, które dzieją się na fanpage i stronie.

Oficjalnie znajdziecie mnie na stronie: pracownikzpasja.pl

W razie problemów związanych z zakupami w naszym sklepie to ja odpowiem na Twoje pytania: biuro@kancelaria-ms.com

Współpracujemy z kilkoma psychologami, psychoterapeutami, detektywami oraz notariuszem w celu zapewnienia Państwu wszechstronnej pomocy.