Drogie kobiety w trudnych życiowych sytuacjach…

🫂 Kolejny poniedziałek i kolejny post przygotowany przez uczestniczkę grupy wsparcia: „RAZEM DAMY RADĘ”.

🦠 Tym razem o wychodzeniu z toksycznego związku … z punktu widzenia konkretnych doświadczeń i emocji oraz z nadzieją, że można poradzić sobie z niszczącą relacją.
Zobaczcie:
🛡🛡🛡🛡🛡🛡🛡🛡🛡🛡
Gdy podejmiesz decyzje o rozstaniu się z psychopatą, narcyzem, socjopatą albo zdarzy Ci się droga czytelniczko coś lepszego: Twój „toksyk” zdradzi Cię z inną i postanowi się ulotnić, kup sobie kwiaty i módl się, żeby nie postanowił jednak wrócić.
Wiem, że czujesz teraz żal, nieszczęście, panikę, smutek czy ból w sercu albo kombinację wszystkich tych uczuć. Może jest jeszcze gorzej, bo nie możesz spać, jeść, pracować lub wstać z łóżka.
To wszystko w każdym natężeniu powoduje, że to, co się stało, było jedynym koniecznym rozwiązaniem Waszej sytuacji. Wszystko to świadczy o tym, że związek, w którym byłaś, był Twoją klatką. Wszystkie te reakcje organizmu pokazują, jak nieprawidłowa i szkodliwa dla zdrowia była Twoja relacja z partnerem.
Pamiętaj, że dla Twojego exa byłaś tylko narzędziem do spełniania jego potrzeb. Nie kochał Cię i nie kocha Jej. Nie próbuj sobie wmawiać, że były cudowne chwile – owszem w etapie programowania Twojego umysłu były fazy: jestem cudem na ziemi (mówię o Twoim byłym), ale to był proces tresowania Twojego mózgu.
Nie próbuj ratować tej relacji. Skup się na sobie, na znalezieniu sobie zajęcia tak mocno frapującego, że nie będziesz miała czasu w nos się podrapać. Jeśli jest bardzo źle, szukaj pomocy u rodziny, przyjaciół, znajomych, którzy Cię wspierają lub w ośrodkach terapeutycznych. I ani przez, ani chwilę nie myśl, że nic dobrego Cię w życiu nie spotka albo że jesteś nic nie warta. To nie są Twoje przekonania, tylko programy wrzucone Ci przez Twojego „toksyka”.
Jeśli dobrze pójdzie, minie kilka tygodni i będziesz czuła się lepiej. Minie panika, że umierasz. Gdy będzie gorzej, bo Twój związek trwał rok, pięć albo – jak mój – 30 lat będziesz potrzebowała więcej czasu. Po roku Twój nietresowany umysł zacznie spostrzegać dobre strony sprawy, pojawią się nowi ludzie niosący uśmiech na twarzy i gotowe rozwiązania.
A dziś zacznij od głębokiego oddechu.
Nic więcej.
Oddychaj
oddychaj
oddychaj.
Pozdrawiam,
oddychająca Areta
💞💞💞💞💞💞
——————————————————
Projekt: „RAZEM DAMY RADĘ” uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta Poznania i jest realizowany pod patronatem Wielkopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych Działamy Razem, w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych, Regrantingowe 2021.