W trzecim dniu konferencji online: 💔 ROZWÓD OCZAMI DZIECKA😢, czyli w sobotę (11.12) o godz. 19:00, wraz z moim gościem – psychologiem i psychoterapeutą Pawlem Górnym – pochylimy się nad tematem TEMATEM:
3️⃣ Reakcje dziecka na rozwód – różnice wg wieku i wg płci.

🎙Paweł Górny to bardzo wszechstronny specjalista w sprawach dzieci, który nadto ciagle poszerza swoją wiedzę o człowieku. Sami zobaczcie:
Dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Otwarte Drzwi”, działającej w ranach Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Otwarte Drzwi”. Psycholog i psychoterapeuta w Poznańska Pracownia Psychoterapii oraz w Centrum Stymulacji i Rozwoju Dziecka. Członek Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej na poznańskim UM. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji oraz stale podnosi swoje kompetencje. Zajmuje się diagnozą i psychoterapią dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz prowadzi konsultacje dla rodziców.
🎤Podczas rozmowy zapytam mojego gościa:
🔺kiedy i jakiego rodzaju diagnozy może potrzebować dziecko uwikłane w rozwód / rozstanie rodziców,
🔺jakiego rodzaju opinię może wystawić poradnia publiczna i do czego może się ona przydać,
🔺kiedy dziecku – postawionego w sytuacji rozwodu – potrzeba jest pomoc psychologiczna,
🔺jak dzieci reagują na uwikłanie w konflikty rodziców z podziałem na wiek,
🔺czy są jakieś zachowania/postawy, które zasadniczo różnią chłopców i dziewczynki,
🔺jakie są podstawowe potrzeby dzieci rozstających się rodziców i jak niezaopiekiekowanie tych potrzeb może wpłynąć na ich dorosłe życie,
✨✨Zapraszam serdecznie✨✨
Będę wdzięczna za udostępnienie posta. W ten sposób mogę dotrzeć do osób, które być może dziś potrzebują wielowymiarowego wsparcia w związku z rozstaniem.
_____________________________________
Projekt realizowany jest pod patronatem Wielkopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych Działamy Razem, w ramach mikrograntu otrzymanego w ramach projektu pn. „Poznańskie Centrum Dla Rodziny 2021”, finansowanego ze środków Miasta Poznania