🎤 Dzisiaj 2gi odcinek cyklu podcastów: „DZIECKO W CENTRUM ROZWODU”.

W kolejnym podcaście poznamy historię Basi, która, podobnie jak Ewa, również przeszła ciężki rozwód. Mąż wyrzucił ją z domu w momencie, gdy ich córka miała niewiele ponad 3 lata. Po latach sądowych walk o własną godność i o prawo opieki nad córką, po przezwyciężeniu wielu trudności, w tym krzywdzącej, nierzetelnej i stronniczej opinii biegłego, który przyjął narrację przemocowego męża, dziecko ostatecznie – po wydaniu kontropinii przez inny zespół biegłych – przyznano matce.
 
Niestety ta historia również nie skończyła się wraz z orzeczeniem rozwodu. Były mąż, tracąc kontrolę nad byłą żoną, zaczął stosować nieprawidłowe zachowania w stosunku do dziecka, stosując strach i manipulację, jako metody wychowawcze. Po roku wytoczył też ponowną sprawę o zmianę wyroku rozwodowego i ustalenie opieki naprzemiennej bądź przyznanie jemu opieki nad dzieckiem. Kobieta nadal musi walczyć w sądzie i jednocześnie umiejętnie chronić dziecko przed manipulacjami ojca poprzez ścisłą współpracę z psychologiem dziecięcym.
 
Matka wykazuje się niebywałą determinacją, żeby pomimo trudnej sytuacji, uczyć dziecko, jak się w tej sytuacji odnaleźć. Zachęcam do posłuchania całej historii Basi.
 
🙏 Dziękuję też za przesyłanie Waszych historii. Z jednej strony – jest mi niezmiernie przykro, widząc z jak dużym bagażem doświadczeń musicie radzić sobie każdego dnia. Jednocześnie, jestem też zbudowana, że coraz więcej z nas chce opowiadać o swoich problemach. Bardzo często piszecie, że możliwość opowiedzenia, już nawet sam fakt spisania swojej historii, jest dla Was najlepszą terapią w tym trudnym czasie. Jeszcze raz bardzo Wam za to dziękuję!
 
👉Link do podcastu znajduje się tutaj:
https://youtu.be/KqO1Y1hQVuQ
 
👉Napisz swoją historię na:
twojahistoria@kancelaria-ms.com
 
#dzieckowcentrumrozwodu #poznanwspiera #RazemMożemyWięcej #trudnerozmowy #przemocwrodzinie #prawokobiet #prawakobiet #prawodoopieki #prawarodzicielskie #prawarodziców #małgorzatasokołowska #podcastyodziecku
_______________________________
Projekt realizowany jest pod patronatem Wielkopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych Działamy Razem, w ramach mikrograntu otrzymanego w ramach projektu pn. „Poznańskie Centrum Dla Rodziny 2021, finansowanego ze środków Miasta Poznania